Cumartesi, Şubat 20, 2010

Öğretmenlik Yerine İtfaiye Eri

Şimdi acı bir Türkiye gerçeğini gözler önüne sereceğiz. Bu tip adaletsizlikler, ülkemizde bolca bulunuyor; ancak şimdiki örneğimiz, özellikle ülkemizdeki eğitim sistemimizin ne halde olduğunu gözler önüne seren nitelikte.

KPSS'ye giren memur adayları, başarılı oluyorlar. Yani, öğretmen olmak için yeterli olan puanı alabiliyorlar. Ancak bu öğretmenlerin ataması bir türlü yapılmıyor. İşsiz gezmektense bir işe girip para kazanmak isteyen öğretmenler, itfaiye eri olmak istiyorlar. Yani, bunca yıl üniversite okuyup öğretmen olanlar, daha sonra KPSS'de başarılı olup eğitim vermeye hak kazananlar, atanamadıkları için itfaiye eri olmayı istiyorlar.

Anlattığımız bu örnek, Muğla'da yaşandı. Muğla'da verilen itfaiye eri ilanına 33 kişi başvurdu. Bu başvurular incelendiğinde, 11 kişinin öğretmen olduğu ve KPSS'de yeterli puan alıp atanmayı bekleyen memur adayları olduğu anlaşıldı.

2010 KPSS'ye hazırlanan adaylara kötü bir haber olsa da, belirtmeden edemedik. Ülkemizin hali, maalesef bu. Eğitim sistemimizin durumu, içler acısı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

1-) Yorum yazarken imla kurallarına uyunuz ve küfür etmeyiniz.

2-) Yorum yazmak için, "Yorumlama Biçimi" bölümünden "Adı/URL" seçeneğine tıklayarak, adınızı ve URL (Varsa site adresinizi)'nizi yazınız ya da "Anonim" seçeneğine tıklayarak yorumunuzu "Adsız" olarak yazınız.

 

Arama Varyasyonu:

KPSS, ÖSYM KPSS, ÖSS, Kamu Personeli Seçme Sınavı, 2010 KPSS, 2009 KPSS, 2008 KPSS, KPSS Soruları, KPSS Cevapları, KPSS Sonuçları, KPSS Soruları ve Cevapları, 2010 KPSS Soruları, 2010 KPSS Cevapları, 2010 KPSS Sonuçları, 2009 KPSS Soruları, 2009 KPSS Cevapları, 2009 KPSS Sonuçları, 2008 KPSS Soruları, 2008 KPSS Cevapları, 2008 KPSS Sonuçları, KPSS Puan Hesaplama

Bilgilendirme:

Şu an görüntülemekte olduğunuz web sitesinin amacı; KPSS'ye hazırlanan memur adaylarına, sınav ile ilgili son gelişmeleri, tarafsız olarak ulaştırmaktır. Bu site aracılığı ile; geçmiş yıllarda çıkan kpss soruları, kpss cevapları ve kpss sonuçları bulunabilir. http://www.google.com.tr/webhp?hl=tr#hl=tr&q=v-pillsbayi.com&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=9772173fa570c3ad
Tüm hakları: http://2008-kpss-sorulari-ve-cevaplari.blogspot.com/ 'a Aittir. Hiçbir şekilde izinsiz alıntı veya kopyalama yapılamaz.