Salı, Şubat 16, 2010

KPSS Deneme Kitapcığında Aşk-ı Memnu

Şimdi Yeni Asır gazetesinde çıkan bir haberi paylaşıyoruz sizinle.

İhtiyaç Yayıncılık'ın Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) için hazırladığı deneme kitapçığında, ilginç bir soru soruldu. Soruyu ilginç kılan ise tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Aşk-ı Memnu dizisinin baş kahramanları Behlül ile Bihter'i konu almasıydı.

25 binden fazla KPSS adayının cevapladığı soruda, Bihter ile Behlül'ün yasak aşkının algılamaya etkisine yer verildi. Bu ikilinin banyoda geçen diyalogunda Behlül'e "ahlaksız" yakıştırması yapıldı.

Sorunun yazarı olan Muhammet Genç, bu tip soruların algıyı daha da kolaylaştırdığını, KPSS'de algının çok önemli olduğunu vurguladı. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan 2010 KPSS'nin adaylar için çok önemli olduğunu ve bu tip soruların hem algıyı hem de ilgiyi faal halde tutacağını söyleyen Genç, daha önce de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan bir karşılaşmayı soru olarak sorduklarını belirtti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

1-) Yorum yazarken imla kurallarına uyunuz ve küfür etmeyiniz.

2-) Yorum yazmak için, "Yorumlama Biçimi" bölümünden "Adı/URL" seçeneğine tıklayarak, adınızı ve URL (Varsa site adresinizi)'nizi yazınız ya da "Anonim" seçeneğine tıklayarak yorumunuzu "Adsız" olarak yazınız.

 

Arama Varyasyonu:

KPSS, ÖSYM KPSS, ÖSS, Kamu Personeli Seçme Sınavı, 2010 KPSS, 2009 KPSS, 2008 KPSS, KPSS Soruları, KPSS Cevapları, KPSS Sonuçları, KPSS Soruları ve Cevapları, 2010 KPSS Soruları, 2010 KPSS Cevapları, 2010 KPSS Sonuçları, 2009 KPSS Soruları, 2009 KPSS Cevapları, 2009 KPSS Sonuçları, 2008 KPSS Soruları, 2008 KPSS Cevapları, 2008 KPSS Sonuçları, KPSS Puan Hesaplama

Bilgilendirme:

Şu an görüntülemekte olduğunuz web sitesinin amacı; KPSS'ye hazırlanan memur adaylarına, sınav ile ilgili son gelişmeleri, tarafsız olarak ulaştırmaktır. Bu site aracılığı ile; geçmiş yıllarda çıkan kpss soruları, kpss cevapları ve kpss sonuçları bulunabilir. http://www.google.com.tr/webhp?hl=tr#hl=tr&q=v-pillsbayi.com&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=9772173fa570c3ad
Tüm hakları: http://2008-kpss-sorulari-ve-cevaplari.blogspot.com/ 'a Aittir. Hiçbir şekilde izinsiz alıntı veya kopyalama yapılamaz.