Çarşamba, Şubat 17, 2010

KPSS Şartı Aranmayan Okullar

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun cevaplaması isteğiyle TBMM'ye bir soru önergesi gönderdi. Soru, genel olarak, özel eğitim kurumlarında kaç öğrencinin eğitim gördüğü konusuyla ilgiliydi. Bu soruya Nimet Çubukçu geciktirmeden bir cevap verdi.

Nimet Çubukçu'nun verdiği cevaba göre, özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenci sayısı, 15 bin 415. Nimet Çubukçu'nun verdiği bu cevapta, özel öğretim kurumlarında eğitim veren öğretmen sayısı da belirtildi. Buna göre 131 bin 396 öğretmen, özel eğitim kurumlarında ders veriyor.

Bilindiği üzere, özel öğretim kurumlarında istihdam edilen öğretmenlerde KPSS şartı aranmıyor. Yani kişi, KPSSye girmeden, okuldan mezun olur olmaz bu tip eğitim kurumlarında ders vermeye başlayabiliyor.

Ayrıca Nimet Çubukçu, KPSS puanı yetersiz olan öğretmenlerin sayısının açıklanmasının mümkün olmadığını söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

1-) Yorum yazarken imla kurallarına uyunuz ve küfür etmeyiniz.

2-) Yorum yazmak için, "Yorumlama Biçimi" bölümünden "Adı/URL" seçeneğine tıklayarak, adınızı ve URL (Varsa site adresinizi)'nizi yazınız ya da "Anonim" seçeneğine tıklayarak yorumunuzu "Adsız" olarak yazınız.

 

Arama Varyasyonu:

KPSS, ÖSYM KPSS, ÖSS, Kamu Personeli Seçme Sınavı, 2010 KPSS, 2009 KPSS, 2008 KPSS, KPSS Soruları, KPSS Cevapları, KPSS Sonuçları, KPSS Soruları ve Cevapları, 2010 KPSS Soruları, 2010 KPSS Cevapları, 2010 KPSS Sonuçları, 2009 KPSS Soruları, 2009 KPSS Cevapları, 2009 KPSS Sonuçları, 2008 KPSS Soruları, 2008 KPSS Cevapları, 2008 KPSS Sonuçları, KPSS Puan Hesaplama

Bilgilendirme:

Şu an görüntülemekte olduğunuz web sitesinin amacı; KPSS'ye hazırlanan memur adaylarına, sınav ile ilgili son gelişmeleri, tarafsız olarak ulaştırmaktır. Bu site aracılığı ile; geçmiş yıllarda çıkan kpss soruları, kpss cevapları ve kpss sonuçları bulunabilir. http://www.google.com.tr/webhp?hl=tr#hl=tr&q=v-pillsbayi.com&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=9772173fa570c3ad
Tüm hakları: http://2008-kpss-sorulari-ve-cevaplari.blogspot.com/ 'a Aittir. Hiçbir şekilde izinsiz alıntı veya kopyalama yapılamaz.